www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Германски учени отричат Баташкото клане


Страници: (3) [1] 2 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Германски учени отричат Баташкото клане
Branimer
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 102
Участник # 701
Дата на регистрация: 5-December 06



23.04.2007
Германски учени от Института за Източна Европа към университета в Берлин твърдят, че "Баташкото клане е мит и жертвите са преувеличени".

Според Мартина Балева и Улф Брунбауер от института турското робство е било мнимо. Двамата смятат да организират научна конферренция на 18 май, за да докажат тезата си. Митът Батак насажда омраза между българите и мюсюлманското общество и вреди на отношетнията с Турция, твърдят двамата. Според тях от мита за Баташкото клане тръгва насаждането на омраза към турското население в България. То води до антитурските преследвания през 1989 г. Двамата твърдят още, че известният американски журналист Макгахан е преувеличавал събитията у нас в репортажите си за тях през 1876 г. /БГНЕС

За справка - http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1035758

П.С. Самвоине, кво направиха любимите ти германци бе...
PM
Top
samvoin
Публикувано на: 24.4.2007, 15:18
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 279
Участник # 909
Дата на регистрация: 4-April 07



Ето от къде идва манипулацията!!!Германски учени в институтите-няма,а има само и единствено еврейски учени/т е с еврейска кръв и с германоподобни имена,които са смъртни врагове на германския народ!/!Тези същите "германци" с пяна на уста крещят "разпни го",срещу човек който отрича "холокоста" или иска обсъждане на тая тема!Същите те са съсипали хиляди животи и искаха закон срещу "отричането на геноцида",за който има тази тема и това ,което днес се случва спрямо нас,арменците,палестинците е тясно свързано с поставените от мен теми,за евреите, техните цели и техните"закони"!
Препоръчвам ти да прочетеш кой народ има пряк интерес от отрицанието на кланетата на Османската империя,книгата на Варшавски е особено препоръчителна в случая и да сверим днес кой и защо ги отрича?!Защото нещата много "миришат",откъм евреи ако се разровят тези кланета,както и от какъв произход бяха управляващите Османското империя,както и водачите на още по-мракобесната"младотурска революция",до периода на Мустафа Кемал Ататюрк,който поема сравнително нов и нееврейски курс,към помирение на турците с нееврейските народи и съседите,в интерес на застрашените жизнени турски права от изолацията им на Балканите и в арабския свят също,поради проеврейската им и пробританска политика!
Така че нека се вгледаме в имената и в антропологичните данни на лицата от този институт,носовете им не са ли доста издължени и криви за"германци"/аз далеч не съм германофил,нито какъвто и да е чуждофил и не защитавам в исторически план сляпо германците,защото съм БЪЛГАРОФИЛ!/?Освен това ще припомня,че когато турския външен министър изпраща писмо до Хитлер в защита на някакви евреи и искане да се освободят от принудителен труд,Хитлер му припомня доста красноречиво турските престъпления и издевателства на Балканите и на изток,които "света е забравил"!
Хитлер многократно поставя арменските и палестинските проблеми на международни конференции с искания за изслушване на справедливите искания на арменците и за спиране на престъпленията/още тогава широкомащабни/,срещу палестинците в Израел,където никога не е считал че е еврейската държава!
Затова недейте да спекулирате,освен това ще припомня че Хитлер бидейки баварец,е доста по-близък генетично до чистокръвните Българи,отколкото до останалите германци/които ни превъзхождаха и ни превъзхождат само количествено наистина!/.
просто смятам темата за провокаторски поставена и наричането на подобни историци-"германски"!
Колкото магаретата от БАН са"български"/както Кавхана ги нарича/,толкова и от този институт са"германски" и толкова има"германски" историци днес в още по-поробена,окупирана и смачкана Германия,където се унижава народа който я е създал внушавайки му вина същите тези"германски историци" за несъществуващ геноцид и престъпления,само за това че друзна да защити м миналото жизнените си права и територията си!
Дори в Германия за разлика от тукашните,тамошните "историци" не крият проеврейската си същност ни най-малко и са до един евреи и това всеки що-годе запознат с тамошната уредба и картинка в момента ще го потвърди!
PM
Top
samvoin
Публикувано на: 24.4.2007, 15:23
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 279
Участник # 909
Дата на регистрация: 4-April 07



Мартина Балева и Улф Брунбауер
Това не ми прилича на немска фамилия!!!Нямаше ли един Вулф,който квичеше като недзоклана свиня за"холокоста",а този Улф е с подобно име!Такове немско име не съществува.
Хубаво да се отворят именниците и да се проследи корена и от какво име е видоизменено,а антропологичните му данни и кръвната група,със сигурност ще докажат произхода му,а навярно и повредения му наследствено мозък...
PM
Top
samvoin
Публикувано на: 24.4.2007, 15:28
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 279
Участник # 909
Дата на регистрация: 4-April 07



Ето кой ръководи турските престъпления у нас/турците са доста расово и генетично сходни в голямата си част с евреите и това се забелязва с просто око,а и който познава същноста им ще го потвърди!/ и защо еврейските"учени" обсебили като въшки поробена Германия,искат да отречат днес тези клънета налагайки същевременно митичното "избиване" над техния народ за което няма и един документ през ВСВ:

http://ssbn-nsa.free.bg/cgi-php/phpbb2/viewtopic.php?t=28

А това е списъка на евреите в които ги има онези,които от край време тръбят,че се "преувеличивали турските престъпления" и че робство не е имало:
http://ssbn-nsa.free.bg/cgi-php/phpbb2/viewtopic.php?t=45
PM
Top
samvoin
Публикувано на: 24.4.2007, 15:31
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 279
Участник # 909
Дата на регистрация: 4-April 07



Нямаше ли един евреин през Тодор Живков/Ашаров/,от Ловеч който се казваше-Балев и беше роднина на Луканов/също с еврейски корени/?
Та тая да му не е роднина? smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 24.4.2007, 15:33
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Да, вероятно е така. И вероятно ще бъде потвърдено от великия Фюрер Кан Антон Рачев и от неговия Кавхан. Сега очаквам разобличение на германския канцлер Ото фон Бисмарк, който вероятно също не е националноосъзнат, и е с повреден наследствен гръбначен мозък. А може би някой си неционалнонеосъзнат и расовонепълноценен Елтимир е измислил този Берлински конгрес и е фалшифицирал неговите стенограми, само за да навреди на отношенията межу Хилядолетния Трети Райх и Канство България, начело с Кан Фюрер Антон Първи.


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 24.4.2007, 15:36
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



"Ето от къде идва манипулацията!!!Германски учени в институтите-няма,а има само и единствено еврейски учени/т е с еврейска кръв и с германоподобни имена,които са смъртни врагове на германския народ!"

Още едно велико, гениално расовоосъзнато и националноотговорно прозрение! Следващото гениално расовоосъзнато и националноотговорно прозрение ще бъде, че на територията на Федералната Република няма германци, и че всички те всъщност са евреи с промит генетичен гръбначен мозък.


--------------------
PM
Top
samvoin
Публикувано на: 24.4.2007, 15:47
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 279
Участник # 909
Дата на регистрация: 4-April 07



Ръководните постове и партии на чело на Меркел и Шрьодер са в ръцете на евреи,повече и отколкото у нас и това е факт,както и мнозинството гласуващо антигермански закони и съдиите тълкуващи антирасистките закони във вреда на германците и в полза единствено на евреите винаги/ако там направиш изказване срещу неевреин,най-вече германец,нещо няма да ти се случи,обаче за евреин затвора няма да ти се размине,ако само споменеш тази дума и си заподозрян че влагаш нещо "негативно"!/!
И това страна управлявана от "германци" ли е?
Или е в германски интерес да отричат турските зверства и най-вече на германските националисти може би или хитлеристи,затова че в Германия вече освен евреи и негри пъплят хиляди и хиляди турски навлеци и обсебват работните места на хиляди безработни и гладуващи германци в Източна Германия,издържащи се от социални помощи,които са жалки за тамошните цени!
Германеца е поставен в отявлено унизинтелно положение спрямо всеки чужденец,който е с предимство при назначаване на работа например,или при даване на оборотно жилище/не че и у нас спрямо българите не е още по-дръстично понякога така,но там отдавна е узаконено и е забранено да се говори за това дори!/!
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 24.4.2007, 15:49
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



"Следващото гениално расовоосъзнато и националноотговорно прозрение ще бъде, че на територията на Федералната Република няма германци, и че всички те всъщност са евреи с промит генетичен гръбначен мозък."

Браво на мен! Познах!


--------------------
PM
Top
samvoin
Публикувано на: 24.4.2007, 15:54
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 279
Участник # 909
Дата на регистрация: 4-April 07



И кой ще отрече отново това което казвам,но не с голословност а с ОБЕКТИВНИ ЦИФРИ и статистики?
Ако ще германофобстваме,това е отделен въпрос,ако ще се придържаме към истината е съвсем друг!
Евреите освен всичко целят да ни разединят с останалите бели народи в борбата срещу техните стремежи към световно унищожително господство и най-вече с нашия съюзник-германския народ воден от националноотговорни и европейски отговорни лидери!

П С
Евреите и турците винаги са вървяли в комплукт с престъпленията си,тъй като е доказано че Османската империя е империя на евреите и водена от ислямизирани евреи!Затова днес би могло да се каже,че турците са втора пета колона на евреите у нас и не техните цели и стремежи,затова като техни себеподобни и верни слуги,ще бъдат и най-наградени след еверите със земи и територия!
Ние обаче,ако имаме власт ще изправим турското население и ще го държивм като буфер,заложник и гарант пред турската държава!
PM
Top
samvoin
Публикувано на: 24.4.2007, 15:59
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 279
Участник # 909
Дата на регистрация: 4-April 07



ЕВРЕЙСКАТА ОБЩНОСТ В ТУРЦИЯ
Изпъждането на евреите от Испания и Португалия довежда до основаването на процъфтяваща еврейска общност в Турция – нововъзникналата мюсюлманска държава на Изток.

Турците покоряват много християнски страни. През 1453 година те превземат Константинопол, с което слагат край на дългата история на Византийската империя. Завземат също страни от “Плодородния полумесец” и Гърция. Държавата на турците мюсюлмани, известна като Османска империя, се разраства и придобива международно влияние.

Някои от немските евреи се преселват в Турция още преди испанските и португалските си събратя. Център на еврейския живот и търговска дейност става Солун, в северната част на покорената от турците Гърция.

Турските власти са доволни от идването на еврейските търговци, банкери и лекари от Испания и с готовност се възползуват от опита и връзките на тези имигранти за укрепването на империята си. През XVI век евреите заемат високи постове в Османската империя и нерядко са назначавани за дипломати и съветници на султана. Международните им връзки и познанията им в областта на финансите спомагат за развитието на турската търговия.

Сякаш се е върнал Златният век на мюсюлманска Испания, пренесен далеч на Изток.(подчертано от редактора) Посланици евреи са изпратени от Константинопол (по-късно Истанбул) при европейските владетели. Един от тях, Шломо Ашкенази (по професия лекар), допринася за сключване на мирния договор между Турция и Венеция през 1574 година. Той обещава на Венеция турска помощ в случай на война с Испания. Точно по това време над евреите във Венеция надвисва заплахата от прогонване. Шломо Ашкенази, който е турски посланик във Венеция, постига отмяната на вече издадения указ. Благодарение на усилията му еврейската община във Венеция е спасена.

СЕМЕЙСТВО МЕНДЕС
Грация Мендес (Мендеза) е от португалските марани, които намират убежище в Италия. Тази много красива жена рано остава вдовица и след смъртта на мъжа си – голям банкер – поема ръководството на делата му. Тя напуска Португалия, съпроводена от дъщеря си Рейна и племеника си Йосеф Наси, който е неин съветник по деловите въпроси. Отначало се заселват в големия пристанищен град Антверпен в Холандия, който по онова време е в испански ръце. Но когато инквизицията научава за тях, Грация Мендес и семейството й са принудени да бягат и оттук. Намират убежище във Венеция, голям търговски център в Италия. Но и тук срещу Грация е направен донос, че е еретичка, отметнала се от католическата вяра, към която официално принадлежи. Затворена е в тъмница, а имуществото и е конфискувано. Много от нейните длъжници отказват да платят задълженията си. Даже франският крал, задлъжнял на семейство Мендес с големи суми, обявява анулиране на дълга си.

Бъдещето на Грация Мендес се очертава доста безрадостно. Разчитала е да се присъедини към еврейската общност в Италия, а вместо това се намира в затвора, където животът й е в опасност, разделена от дъщеря си Рейна и племенника си Йосеф. Но той е решил да я спаси. Напуска Венеция и отива да си опита късмета в Османската империя. С пристигането си в Истанбул си осигурява поддръжката на султана, който обещава да помогне на роднините му. Султанът, който е впечатлен от способностите и деловите връзки на Йосеф Наси, изпраща във Венеция нота с искане Грация Мендес да бъде освободена. Друго послание той адресира до нейния височайш длъжник – краля на Франция, и настоява за уважаване правата на семейство Мендес и тяхната фирма.

След намесата на султана Грация Мендес е освободена от затвора и заминава за друг италиански град – Ферара. В очакване да бъдат възстановени правата й и да й бъде върната собственастта тук тя открито се приобщава към еврейската община. Грация Мендес се проявява като щедра и благородна жена, която великодушно жертвува време и средства за нуждаещите се евреи и марани, върнали се към юдаизма. Във Ферара Грация Мендес поддържа делови контакти с поета, писателя и книгоиздателя Шломо Уске. Неговото издателство през 1553 година публикува много книги, писани на иврит, преводи на класици, а също и испански превод на Библията.

Заедно с дъщеря си Рейна Грация Мендес отпътува при племенника си в Турция. Тук Йосеф и Рейна сключват брак. През това време Йосеф Наси е станал финансов съветник на султана. Умът на младият човек, неговите тактични съвети и изтънчените му маниери са го направили един от най-уважаваните хора сред приближените на султана. Владеенето на много езици и връзките с доста страни му помагат да стане опитен дипломат. Възлага му се да представлява Турция на многобройни срещи с чужди посланници.

След смъртта на султан Сюлейман Йосеф служи при сина му Селим II. Този владетел изпитва дълбоко уважение към своя приятел Йосеф. Той го прави херцог на Наксос, прекрасен остров в Егейско море. Друг негов подарък е старинният град Тверия в Ерец-Исраел, където някога са живели и преподавали учителите по закона на Талмуда. Йосеф се надява, че ще успее да помогне на много евреи и марани да се заселят в Тверия, където ще бъдат свободни и ще могат да изградят новия си живот в страната на своите праотци.



Източник: Самуелс, Рут. “По пътеките на еврейската история” – Издателски център “Шалом”, София, 1994, с.191-193.



© Общество Дуло 2001-2006
PM
Top
samvoin
Публикувано на: 24.4.2007, 16:00
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 279
Участник # 909
Дата на регистрация: 4-April 07



QUOTE (Елтимир @ Apr 24 2007, 03:49 PM)
"Следващото гениално расовоосъзнато и националноотговорно прозрение ще бъде, че на територията на Федералната Република няма германци, и че всички те всъщност са евреи с промит генетичен гръбначен мозък."

Браво на мен! Познах!

Самовлюбеноста и самовъзхвалата,е много лош порок и ако е вроден е неприсъщ за нашата раса и народ,т е ако е наследствен!!!
Това не е черта на Българина!
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 24.4.2007, 16:08
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



На тоя чувството му за хумор наистина е изцяло ампутирано. А пък аз тъкмо смятах да предложа да го скапем от майтап. Няма нищо да излезе. Той няма да разбере. Тук явно има крещяща нужда от психиатър. Сега предлагам samvoin да върви във форума на Карлуково и там да си пише и да си пишка колкото си иска. По изключение може и на 4-ти километър.


--------------------
PM
Top
Bell
Публикувано на: 24.4.2007, 16:19
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



QUOTE (Елтимир @ Apr 24 2007, 04:08 PM)
Сега предлагам samvoin да върви във форума на Карлуково и там да си пише и да си пишка колкото си иска. По изключение може и на 4-ти километър.

ХАХАХАХАХАХАХААХАХАХХААА smil4453a9006c2f4.gif

И аз започнах да подозирам, че на някой му хлопа дъската яко!
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 24.4.2007, 16:32
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



От Батак съм, чичо. Знаеш ли Батак? Хе, там зад горите... много е далече, нямам татко, майка: ази съм сирак, и треперя малко, зима дойде вече. Ти Батак не си чул, а аз съм оттам: помня го клането и страшното време. Бяхме девет братя, а останах сам. Ако ти разкажа, страх ще те съземе. Като ги изклаха, чичо, аз видях... С топор ги сечеха, ей тъй... на дръвника; а пък ази плачех, па ме беше страх. Само бачо Пеню с голям глас извика... И издъхна бачо... А един хайдук баба ми закла я под вехтата стряха и кръвта потече из наший капчук... А ази бях малък и мен не заклаха. Татко ми излезе из къщи тогаз с брадвата в ръцете и нещо продума... Но те бяха много: пушнаха завчас и той падна възнак, уби го куршума. А мама изскочи, откъде; не знам, и над татка фана да вика, да плаче... Но нея скълцаха с един нож голям, затова съм, чичо, аз сега сираче. А бе много страшно там да бъдеш ти. Не знам що не щяха и мен да заколат: но плевнята пламна и взе да пращи, и страшно мучеха кравата и волът.Тогава побягнах плачешком навън. Но после,когато страшното замина- казаха,че в оня голем огън изгорял и вуйчо,и дядо,и стрина. И черквата наша,чичо,изгоря, и школото пламна,и девойки двесте станаха на въглен-някой ги запря... Та и много още дяца и невести. А кака и леля,и други жени мъчиха ги два дни,та па ги затриха. Още слушам,чичо,как пискат они! И детенца много на маждрак набиха. Всичкий свят затриха!Как не бе ги грях? Само дядо Ангел оживя,сюрмаха. Той пари в котела сбираше за тях; но поп Трабдафила с гвоздей коваха! И уж беше страшно,пък не бе ме страх, аз треперах само,но не плачех веки. Ман и други дяца отведоха с тях и гъжви съдрани увуваха всеки Тогаз лошо време и за тях настана: клахме ги и ние,както те ни клаха; но нашето село,чичо,запустя и татко,и мама веки не станаха. Ти,чичо,не си чул заради Батак? А аз съм оттамо...много е далече... Два дни тук гладувам, щото съм сирак. И треперя малко:зима дойде вече. Пловдив, 1881 Иван Вазов.


--------------------
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020